Рен разкъса Тулуза като гост с пет гола

Отборът на Рен съсипа Тулуза с 5:0 като гост в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Бретанците избухнаха срещу "виолетовите" след няколко слаби мача в шампионата. Резултатът бе открит от Ромен Алесандрини, който се разписа за първи път, след като се завърна от тежка контузия преди няколко седмици. Младият Тиему Бакайоко удвои в средата на първата част, а малко преди почивката Фуед Кадир вкара трети гол, с което окончателно отчая домакините. През втората част Нелсон Оливейра вкара нови два гола за разгрома. Така Рен се намира на осма позиция с 16 точки, докато Тулуза е 12-и с една по-малко.

Резервите Клаудио Бовю и Мустафа Диало вкараха два късни гола за Гинган при обрата с 2:1 над Аячо. Преди това корсиканците бяха открили чрез Банжамен Андре през първата част. Успехът бе трети поред за бретанците и ги прати на пета позиция със 17 точки. Аячо пък остава в опасната зона със седем.

Кризата във Валансиен продължава въпреки идването на новия треньор Ариел Якобс. Днес отборът загуби с 0:1 като домакин от Евиан Тонон-Гайяр. Единственото попадение бе дело на Моду Сугу в 81-ата минута. Валансиен остава на дъното с пет точки, докато Евиан има 12.

Лориен пък се измъкна от опасната зона, след като победи друг закъсал тим - Сошо с 2:1. Венсан Абубакар и Ян Жуфър бяха точни за "мерлузите", докато за гостите вкара Седрик Бакамбю.