Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Бастия взе дербито на Средиземноморието

Отборът на Бастия успя да спечели дербито не Средиземноморието във френския футбол, побеждавайки с 1:0 Ница в мач от 11-ия кръг на Лига 1. Корсиканците спечелиха благодарение на попадението на ветерана Себастиен Скилачи в 36-ата минута. Бранителят се разписа с глава след центриране от корнер на Риад Будебуз.

Бастия трябва да благодари до голяма степен и на вратаря си Микаел Ландро за трите точки, тъй като през второто полувреме стражът отрази няколко много опасни удара на "орлетата". Голям пропуск направи и нападателят на Ница Дарио Цвитанич, който не вкара на празна врата от малкото наказателно поле.

Двата тима завършиха мача с по десет души, след като Джани Бурно и Махаман Траоре получиха червени картони. Първият остави домакините с човек по-малко още в 58-ата минута, след като вдигна високо крака си и удари Неманя Пейчинович. Вторият пък получи втори жълт картон в края на срещата.

Победата прати Бастия на 11-о място с актив от 15 точки. Корсиканците продължават да нямат загуба у дома и само едно равенство. Ница има две точки повече и е на седма позиция.