Саутхамптън развали празника на Бербатов, "светците" пропуснаха да разгромят Фулъм (видео)

Представящият се много силно от началото на сезона отбор на Саутхамптън победи с 2:0 Фулъм на "Сейнт Мери", благодарение на което "светците" се изкачиха на трето място във временното класиране. Английският национал Рики Ламбърт изведе домакините напред в 20-ата минута, а две минути преди края на първата част Джей Родригес удвои. Саутхамптън пропусна да разгроми изключително посредствено представилия се тим на Фулъм, като нападателите на "светците" пропиляха още няколко много добри възможности, а веднъж и гредата спаси гостите.

Димитър Бербатов, който днес празнува имен ден, започна като титуляр в атака в тандем с Дарън Бент. В началото на седмицата - при победата с 4:1 над Кристъл Палас, българинът отбеляза първия си гол в Премиър лийг през този сезон. Иначе мениджърът на "котиджърс" Мартин Йол бе направил само една корекция в своята единайсеторка - Аморебиета започна на мястото на Хангеланд в центъра на отбраната.

Две промени имаше в стартовия състав на "светците" - Рики Ламбърт и Джеймс Уорд-Праус замениха Дани Освалдо и Стивън Дейвис.

Още в шестата минута домакините можеха да излязат напред в резултата - "светците" пресираха отбраната на Фулъм и спечелиха топката дълбоко в половината на гостите, но ударът на Адам Лалана бе изчистен от голлинията от Фернандо Аморебиета.  В 18-ата минута пък хубав изстрел на Уаняма мина на сантиметри встрани от целта.

Далеч по-доброто начало на Саутхамптън бе материализирано в 20-ата минута, когато Рики Ламбърт откри резултата. Уотд-Праус изпълни ъглов удар, Ловрен продължи към английския национал, който се разписа с глава. Секунди след това Джей Родригес бе близо до това да удвои, след като направи страхотен пробив и излезе сам срещу Стекеленбург, но стражът изби. Между 35-ата и 38-ата минута Рики Ламбърт имаше две чудесни възможности за нов гол, но първо ударът му срещна гредата, а след това Стекеленбург спаси изстрела с глава на английския национал. Две минути преди края на първата част Джей Родригес удвои. Лалана центрира отляво към далечната греда, където Рики Ламбърт засече, асистирайки към Родригес, който отблизо вкара с глава за 2:0.
През цялата първа част на "Сейнт Мери" играчите на Фулъм не сътвориха нищо интересно в предни позиции. След почивката лондончани се опитаха и до известна степен успяха да изнесат малко играта. Бербатов и компания обаче не съумяха да създадат чисто голово положение пред вратата на Боруц.

Саутхамптън излезе на трето място във временното класиране с 18 точки, докато Фулъм е на 13-о място с 10 т. В следващия кръг "котиджърс" приемат шампиона Манчестър Юнайтед.