Обрат и осма поредна победа за Зенит (видео)

Отборът на Зенит все по-уверено върви към титлата в руската Премиер лига, след като записа осма поредна победа в актива си и води убедително във временното класиране. Тимът от Санкт Петербург снаправи пълен обрат от 0:1 до 2:1 в гостуването си на Урал и прибави нови три точки в актива си. Спартак Гогниев даде прединна на домакините в 42-ата минута, но Роман Широков с два гола в 53-ата и 79-ата минута донесе победата на гостите. С това поражение пък Урал вече десет поредни мача в първенството  няма победа в актива си.
Зенит можеше да открие резултата още в 11-ата минута, но Хълк пропусна да отбележи от дузпа за нарушение срещу самия него. В 42-ата минута обаче домакините изненадаха своя съперник и първи стигнаха до попадение. Спартак Гогниев се възползва от груба грешка в отбраната на Зенит, напредна и останал очи в очи с вратаря прати топката в близкия ъгъл на вратата за 1:0.
Играчите на Лучано Спалети обаче успяха да се окопитят в началото на второто полувреме и в 53-ата минута Аршавин прати дълъг пас в наказателното поле, където Хълк свали с глава за Роман Широков, който финтира защитник и прати топката в мрежата за 1:1. В 79-ата минута отново Широков бе в прегръдките на своите съотборници, вкарвайки с глава след центриране на Шатов втория и победен гол за своя тим.
Така Зенит продължава да води във временното класиране с 35 точки, докато Урал остава на предпоследното място с 8 точки.