Позитивно начало за Фербеек в Нюрнберг (видео)

Отборът на Нюрнберг спечели ценна точка в дебюта на новия си треньор Хертян Фербеек. "Франките" завършиха 1:1 като гост на Щутгарт в първия мач от 10-ия кръг в Бундеслигата, но продължават да нямат победа от началото на сезона. Срещата на "Мерцедес-Бенц Арена" беше равностойна, но домакините повече могат да съжаляват за крайния резултат, защото пропуснаха доста положения, а веднъж и гредата спаси вратаря на Нюрнберг Рафаел Шефер.

Срещата започна перфектно за домакините и още в 3-ата минута те вече водеха в резултата с гол на Ведад Ибишевич от дузпа. Нарушението в наказателното поле извърши Никлас Щарк срещу Александру Максим. Преднината на "швабите" обаче не се задържа дълго. В 6-ата минута Тимъти Чандлър центрира и Йосип Дърмич бе точен за 1:1.

Хубав удар на Ибрахима Траоре в 23-ата минута се отби от гредата, а след почивката домакините продължиха да доминират, но Мартин Харник и Ибишевич стреляха неточно от добри позиции. В самия край на мача Максим можеше да донесе трите точки на Щутгарт, но опитният Емануел Погатеж блокира удара му.