Шокиращи грешки на Петков помрачиха дебюта на Радуканов, Берое се изравни с Левски (видео)

Отборът на Берое победи с 2:1 Славия в първи мач от 14-ия кръг на "А" група. Срещата, която бе дебют за Милен Радуканов като треньор на "белите", ще се запомни най-вече с грубите грешки на Георги Петков и защитата пред него и при двете попадения на старозагорци. Давид Каядо се разписа в 29-ата минута, след като Петков не успя да се намеси при елементарно центриране. В 44-ата минута Олег Шалаев изравни. В 57-ата минута Каядо отново изведе домакините напред, след като опитният вратар пак излезе неразчетено и се сблъска със съотборника си Димо Атанасов.

С успеха футболистите на Петър Хубчев натрупаха 19 точки и се изравниха временно с Левски на 7-ото място. Утре "сините" приемат Ботев (Пловдив). Славия пък остава в зоната на изпадащите - на 12-о място с 11 точки. Това бе четвърто поредно поражение за тима.

Домакините можеха да поведат в 13-ата минута, когато колективна грешка в отбраната на столичани позволи на Венцислав Христов да стреля, но националът прати топката в тялото на Петков. След последвалия ъглов удар Борислав Стойчев игра с глава, но кълбото излезе в аут. "Белите" отговориха с далечен удар на Атанас Курдов в 17-ата минута, който не затрудни Иван Караджов.

Старозагорци продължиха да са по-активни и да владеят инициативата. В 29-ата минута Веселин Пенев проби отляво и центрира, Петков излезе до точката за дузпа, но не се разбра с Виктор Генев и не игра с топката, оставяйки я в краката на Каядо. От няколко метра португалецът нямаше как да сбърка и се разписа в празната врата за 1:0.

Футболистите на Славия успяха да стигнат до изравнително попадение минута преди почивката. Чавдар Янков центрира от фаул, защитата в зелено не се намеси достатъчно убедително и оставеният непокрит в малкото наказателно поле Шалаев възстанови равенството. В тази ситуация остана съмнение за засада на руския футболист, но Христо Ристосков и асистентите му зачетоха попадението.

Втората част започна равностойно и без сериозни положения пред двете врати. В 57-ата минута обаче Каядо бе изведен с дълъг пас, Петков излезе, за да пресече подаването, но се сблъска с Атанасов и подари топката на португалеца, който за втори път в срещата вкара на празна врата.

Дори и след това попадение играчите на Берое продължиха да доминират над съперника и да контролират събитията на терена. В 83-ата минута Георги Андонов стреля право в Петков. Малко след това резервата Евандро Ронкато прати коварно топката в долния ляв ъгъл, но Павле Попара бе застанал точно до гредата и изчисти пред голлинията.

Гостите от София не създадоха нито едно чисто положение за изравнителен гол, а връх на безсилието им бе изстрел от около 40 метра на Попара.