Атлетик (Билбао) торпилира "жълтата подводница" за две минути

Атлетик (Билбао) удари с 2:0 у дома Виляреал в последната среща от 9-ия кръг на Примера дивисион. Баските нанесоха удара си срещу "жълтата подводница" само за две минути между 32-ата и 34-ата, когато се разписаха Микел Рико и Ариц Адурис. В основата и на двата гола беше Андони Ирайола. В края на полувремето гостите останаха и с човек по-малко, след като Бруно Сориано получи втори жълт картон.

Загубата отдалечи Виляреал от челото в класирането, към което се беше устремил след доброто начало на сезона. Атлетик пък продължава без загуба у дома. След този двата тима почти се застигнаха в класирането. Виляреал е четвърти със 17 точки. Само на една зад него са Хетафе и Атлетик (Билбао).