"Черно-бялата" част на Пловдив ликува - Локо мина пред Ботев

Отборът на Локомотив (Пловдив) разби с 3:1 Славия в мач от 13-ия кръг на "А" група. Успехът изкачи "смърфовете" на 4-о място, като по този начин те изпревариха градския съперник Ботев (Пловдив). Мартин Камбуров се разписа от дузпа в 6-ата минута. Живко Желев получи директен червен картон за нарушението в наказателното поле. Крис Гади покачи преднината на "черно-белите" в 20-ата минута. Атанас Курдов намали в 46-ата минута, но само 120 секунди по-късно Аласан Н'Дайе оформи крайния резултат.

Столичани допуснаха груба още в 5-ата минута, която предреши изхода на двубоя. Георги Петков подаде на Стефан Велков, младият бранител пусна спорна топка към Желев, той бе изпреварен от Камбуров и бе принуден да го повали. Реферът Георги Игнатов не се поколеба да посочи бялата точка, а след консултация с един от асистентите си вдигна червен картон на защитника на Славия. Камбуров изпълни хладнокръвно и отбеляза 10-ото си попадение през сезона.

В 20-ата минута Диего Фераресо се подигра с бранителите на съперника, мина последователно покрай Радослав Димитров и Велков и качи топката на главата на Гади, който с плонж матира Петков за 2:0.

Едва в 29-ата минута "белите", които играха днес с резервния си черен екип, стигнаха до възможност за гол, която обаче бе пропиляна от Олег Шалаев. Малко преди почивката Велков спаси вратата на Славия от сигурен гол след самопожертвователен шпагат, а след това Н'Дайе не бе точен.

Втората част започна отлично за гостите и още преди да са изтекли 60 секунди те успяха да се върнат в мача. Павле Попара центрира от фаул, Янко Сандански върна в малкото наказателно поле, където Курдов довкара на празна врата.

"Черно-белите" обаче не се бавиха изобщо с отговора си. В 48-ата минута Стелиос Илиадис подаде на Н'Дайе в центъра на терена, мощният полузащитник тръгна на самостоятелен рейд и с хубав удар по земя направи 3:1.

До края на мача футболистите на Локомотив (Пловдив) не изпуснаха инициативата и дори можеха да увеличат преднината си. Феновете на тима пък се забавляваха по трибуните, слушайки добрите за тях новини от София, където Ботев загуби с 2:3 от Локомотив (София). В следващите два кръга "смърфовете" отново са домакини, посрещайки последователно ЦСКА и Левски.