Хетафе с четвърта поредна победа

Отборът на Хетафе спечели с 2:0 гостуването си на Гранада в обеден мач от деветия кръг на Ла Лига. Автогол на Жейсон Мурийо (47) и попадение на Педро Леон (55) донесоха четвърта последователна победа на "сините" в първенството. С успеха тимът на Луис Гарсия Пласа се изкачи до петото място.

През първото полувреме нямаше много положения. В четвъртата минута Ясин Брахими изпусна сам на втората греда. В 31-вата Пап Диакате беше изгонен за втори жълт картон след сблъсък с Борха Фернандес. В 34-ата гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" изпуснаха чрез Диего Кастро, като топката се удари в Алан Ниом. В 44-ата Пабло Сарабиа стреля встрани.

В 47-ата Жейсон Мурийо си отбеляза автогол. Педро Леон центрира отдясно, а бранителят на домакините засече в мрежата в опит за изчистване. В 55-ата Леон удвои след центриране на Сарабиа и хубаво насочване до гредата - 0:2. Преди това и двата тима изпуснаха по едно положение. В 71-вата Чиприан Марика поиска дузпа, но съдията Матеу Лаос замълча. До края на двубоя не се случи почти нищо интересно. В 92-ата Мануел Итура изпусна да вкара почетен гол.

Снимки: "Марка"