Челси избухна и развинти Кардиф за едно полувреме

Отборът на Челси надигра категорично с 4:1 Кардиф Сити в домакинството си от 8-ия кръг в Премиър лийг. "Сините" направиха обрат от 0:1, за да измъкнат успеха в мача. Домакините на "Стамфорд Бриж" се разиграха през втората част и сломиха своя съперник.

Срещата започна изненадващо и в 10-ата минута една дълга топка бе изпратена в половината на Челси, там Давид Луиш не се ориентира добре и позволи на Джордън Мъч да овладее и с техничен удар покрай Петер Чех да отбележи за 0:1. След това гостите имаха още една добра възможност в 20-ата минута, когато Питър Одемвинги отправи нелош удар и Чех трябваше да показва страхотен рефлекс, за да опази вратата си. В 32-ата минута обаче Челси успя да се върне в мача. Удар на Самуел Ето`о бе спасен от вратаря, но топката стигна до Еден Азар, който от близо я прати в мрежата за 1:1.

През второто полувреме обаче Челси бе пълен господар на терена. Първо в 66-ата минута Ето`о изведе домакините напред, а в 78-ата минута и влезлият като резерва Оскар добави името си сред голмайсторите. Крайното 4:1 пък оформи отново Азар в 82-ата минута на двубоя.

С тази победа Челси събра актив от 17 точки и остава на 2-ата позиция в класирането. Кардиф пък остава на 16-ото място с 8 точки в актива си.