Балотели спаси Италия от резил (видео)

Голмайсторът на Италия Марио Балотели бе точен за крайното 2:2 в световната квалификация с Армения. Двубоят се игра в Неапол, а Балотели вкара в 76-ата минута, с което спаси четвъртото място за България в крайното класиране в групата. При победа на арменците на Апенините нашите оставаха на пета позиция.

Гостите откриха резултата още в петата минута, когато Юра Мовсисян прониза Федерико Маркети, заменил в този мач капитана на четирикратните световни шампиони Джанлуиджи Буфон. Скоро след това "адзурите" наложиха натиск и удар на играещия пред родна публика Лоренцо Инсинйе се отби в страничната греда.

Звездата на Наполи обаче намери отлично младока от Рома Алесандро Флоренци, който изравни в 24-ата минута. В 70-ата минута асът на Армения Хенрих Мхитарян направи 2:1 и смълча "Сан Паоло", но пет минути след това Андреа Пирло подаде на Балотели и голаджията на Милан изравни, с което не даде възможност на арменците да задминат нашия отбор.

Италия вече започва да се готви изцяло за Мондиал 2014, докато нито един друг тим не успя да оцелее от групата и така най-слабият втори състав от всички европейски групи се оказа именно при "Скуадрата". Това е Дания.