Дания зае второто място в нашата група, но какво от това

Отборът на Дания завърши на втора позиция в нашата квалификационна група "В" за Мондиал 2014 в зона "Европа". "Червеният динамит" очаквано се разправи срещу Малта и спечели с убедителното 6:0. Въпреки успеха датчаните няма да играят бараж, защото приключват цикъла като най-слабия втори отбор. Попаденията отбелязаха Мортен Расмусен (8, 74 и 84), Даниел Агер (11 и 39 - дузпи), Андреас Биеланд (28).

Резултатът бързо беше открит чрез Расмусен в осмата минута. Три по-късно капитанът Даниел Агер реализира дузпа след нарушение на Джон Минтоф. В 28-ата Биеланд направи преднината класически преди в 39-ата Агер отново да вкара от бялата точка. След почивката Ники Ниелсен се разписа за 5:0 в 74-ата минута. Расмусен оформи хеттрик след точен изстрел десет минути по-късно.

Датският тим събира общо 10 точки в отделното класиране на вторите отбори и напуска квалификациите с наведена глава.

Снимка: Getty Images/Guliver