Шакири аут за поне 2 седмици

Полузащитникът на Байерн (Мюнхен) Джердан Шакири ще отсъства от игра най-малко две седмици заради контузия в бедрото, съобщи ДПА. 22-годишният атакуващ полузащитник получи травмата при победата на Швейцария над Албания с 2:1 в световна квалификация в петък. Той откри резултата в началото на второто полувреме на двубоя в Тирана, но пет минути по-късно беше заменен принудително.

"Все още нямаме яснота за точната диагноза, но с оглед на моя опит, смятам, че Джердан ще трябва да почива в следващите две седмици", коментира лекарят на швейцарците Куно Венцел.

Шакири днес напусна лагера на националния отбор на страната си и се прибра за допълнителни изследвания в Мюнхен при лекаря на баварците Ханс-Вилхелм Мюлер-Волфарт. Халфът е заплашен да пропусне следващите два мача на Байерн от Бундеслигата срещу Майнц 05 и Херта, както и срещата от Шампионската лига срещу чешкия Виктория Пилзен.

Швейцария си осигури първото място в група "Е", а с това и класиране за финалите на Мондиал 2014 в Бразилия. Последната среща от квалификационната кампания срещу Словения като домакин във вторник е без съществено значение за тима на Отмар Хицфелд.