Кристиано и Португалия се провалиха (видео)

Отборът на Португалия се издъни срещу Израел след 1:1 в мач от група "F" на световните квалификации в зона "Европа", игран в Лисабон. Рикардо Коща отбеляза в 26-ата минута, но Еден Бен Басат изравни в 85-ата. Преди последните двубои от групата западноиберийците изостават на цели три точки от лидера Русия. Само загуба на Русия срещу Азербайджан и гръмка победа на Португалия над Люксембург (с повече от шест гола) ще класира лузитаните директно на Мондиал.

Домакините очаквано установиха контрол върху мача и заредиха опасности пред Дуду Аоуат. Кристиано Роналдо и Нани първи бяха близо до целта. В 27-ата минута Рикардо Коща се възползва от добро действие на Пепе и откри резултата с хубав удар. В 34-ата Тал Бен Хаим се намеси добре при опасно центриране на Нани към Уго Алмейда.

През втората част лузитаните продължиха да владеят топката, но рядко създаваха интересни положения. Пред вратата на Руи Патрисио пък имаше няколко горещи момента след остри контраатаки. В 71-вата минута резервата Жозуе изстреля страховита топка, която мина малко встрани.

В последния кръг Португалия приема Люксембург в Коимбра, а Русия гостува на Азербайджан. Португалците си гарантираха бараж. Момчетата на Пауло Бенто биха задминали тима на Фабио Капело само при загуба на Русия в Баку и доста по-постижимото - убедителна победа на Португалия над Люксембург.

Снимки: Getty Images/Guliver