Чехите вече са на точка от нас (видео)

Отборът на Чехия спечели с 4:1 гостуването си на Малта в мач от група "В" на световните квалификации в зона "Европа". Точни за чехите бяха Томас Хюбшман (3), Давид Лафата (33), Вацлав Кадлец (51) и Томаш Пекхарт (90). За домакините вкара легендарният Майкъл Мифсуд, който изигра своя стотен двубой с националната фланелка. Успехът доближи тима на Йозеф Пешице на точка от България преди мача в София във вторник.

В третата минута Хюбшман откри резултата с изстрел от 20 метра  и рикошет в крака на защитник. В 20-ата минута Петер Чех изби опасен изстрел. В 33-ата Давид Лафата удвои с глава на втората греда.

Второто полувреме започна с радост по трибуните. Юбилярът Мифсуд вкара на Чех за 1:2. Малтийският капитан се възползва от хубаво извеждащо подаване и с прецизно насочване от 11 метра не остави шансове на вратаря. Четири минути по-късно Вацлав Кадлец отбеляза за 1:3. Топката стигна щастливо до него и отблизо той се разписа с пета, като топката мина между краката на бранител. В 56-ата Андрю Коен изпусна прекрасна възможност за Малта: не беше точен от пет метра. В 90-ата Пекхарт вкара за крайното 1:4.

Следващото изпитание пред чехите е във вторник срещу нашите "лъвове".

Снимка: Getty Images/Guliver