Грешна стъпка за един от преследвачите на Зенит

Отборите на Криля Советов и Локомотив (Москва) завършиха 2:2 в среща от 12-ия кръг на руската Премиер Лига. Гостите от столицата изоставаха с 0:2, но успяха да се преборят за точката. Домакините от Самара откриха резултата с гол на Сергей Корниленко в 18-ата минута от дузпа. В 39-ата минута отново Корниленко се разписа във вратата на Локомотив, но през втората част "железничарите" върнаха и двете попадения. Даме Н'Дойе намали на 1:2 само две минути след почивката, а в 64-ата минута Тарас Михалик бе точен за 2:2. Михалик получи втори жълт, съответно червен картон в последната минута.

В класирането Локо (Москва) заема второ място в класирането с 24 точки, на 2 зад лидера Зенит, който е с мач по-малко. Криля Советов пък е 12-и с 10 точки.