Бастия разпиля Лориен (видео)

Бастия постигна трета победа в Лига 1 и вече е на 9-о място във временното класиране. тимът от Корсика беше повече от убедителен в домакинството си на Лориен - 4:1. Още в 6-ата минута Риад Будебуз откри резултата, а в 23-ата Уахиб Хазири беше точен от дузпа за 2:0. Нарушението беше срещу самия Хазири, който спокойно реализира дузпата. Матийо Котадьор върна едно попадение до почивката, не без помощта и на сериозен рикошет, който заблуди вратаря на Бастия Микаел Ландро.

През второто полувреме Милош Красич и Ндри Ромарик направиха победата на домакините по-изразителна, а резервата на Лориен Лари Азуни получи директен червен картон само 8 минути след появата си на терена за груб фаул срещу Жулиан Палмиери.

Третата поредна загуба остави Лориен в зоната на изпадащите с едва 7 точки.