Три гола и трето място за "жълтата подводница" (видео)

В първи мач от 8-ия кръг на Примера дивисион Виляреал разгроми с 3:0 гостуващия Гранада и измести Реал Мадрид от третото място във временното класиране. "Жълтата подводница" не остави никакво съмнение в превъзходството си и стигна до убедителната победа с голове на Бруно Сориано, Джовани дос Сантос и Томас Пина. Мачът на "Ел Мадригал" не беше особено атрактивен, но домакините се възползваха по най-добрия начин от положенията си и постигнаха пети успех от началото на сезона.

Жонатан Перейра пропиля първата добра възможност за Виляреал, но в 30-ата минута се реваншира и откри резултата след пас на Рубен Калмаче - Кани. В края на полувремето гостите поискаха дузпа, но съдията Ернандес Ернандес подмина претенциите им.

След почивката Дос Сантос от близко разстояние вкара 4-ия си гол за сезона и удвои преднината на Виляреал, а в 82-ата минута отново Кани блесна с асистенция към Томас Пина, който реализира първото си попадение след трансфера от Майорка през лятото.

Победата позволи на Виляреал да излезе на трето място в класирането с актив от 17 точки - една повече от Реал Мадрид. Гранада е на 12-а позиция с 8 точки.