Пеев отново герой за Амкар, бележи два за петата победа на тима (видео)

Два гола на Георги Пеев донесоха петата победа за сезона на Амкар в руската Премиер Лига. Тимът, в който освен Пеев се подвизават още трима нашенци - Благой Георгиев, Захари Сираков, Петър Занев, надигра като гост Волга с 2:0 и се изкачи до петата позиция във временното класиране. И четиримата българи бяха титуляри и играха цял мач за тима от Перм.

Двубоят започна добре за Амкар, които можеха да открият резултата още в 8-та минута, но удар на Януш Гол срещна гредата. Гостите продължиха да са по-активният тим и няколко минути по-късно Максим Канунников също пропусна изгодно положение. В средата на полувремето гостите намалиха оборотите и след лошо избиване от страна на вратаря Сергей Нарубин Дмитрий Съйчов можеше да реализира за тима от Нижний Новгород.

Резултатът бе открит в 44-та минута, когато съдията отсъди дузпа в полза на гостите, след игра с ръка на бразилеца Леандро Да Силва. Зад топката застана Георги Пеев, който бе точен от бялата точка за 1:0. Двата тима се оттеглиха на почивката при гол аванс в полза на "българския" тим.

Амкар се нуждаеше от едва 12 минути игра през второто полувреме, за да удвои резултата, а голмайстор отново бе Георги Пеев. Юношата на Локомотив (София) пак реализира от 11-метров наказателен удар, който бе отсъден за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Канунников.

Волга игра изключително грубо до края на мача и играчите на треньора Юрий Калитвинцев бяха декорирани в жълто цели четири пъти.

Амкар е на пета позиция в класирането с 20 точки и голова разлика 15:8, докато Волга е на десето място с 13 точки.

Георги Пеев пък реализира съответно своите голове №6 и №7 за сезона, с което продължава да бъде най-добрият голмайстор на Амкар и втори в листата на стрелците в първенството.