Витория (Гимараеш) остава начело в групата на Лион и Бетис (видео)

Витория (Гимараеш) изненадващо оглавява класирането в група "I" на Лига Европа след престижно равенство при гостуването на Лион. Мачът на "Стад Жерлан" завърши 1:1, а португалците са лидери в групата с 4 точки.

Гостите от Гимараеш поведоха в 39-ата минута с гол на Муса Маазу. Бившият нападател на ЦСКА (Москва), Бордо и Монако се разписа след пас на Марко Матиас. През второто полувреме Лион доминираше и бързо успя да изравни чрез Максим Гоналон, но не и да се добере до трите точки. Голмайсторът за гостите Маазу беше изгонен, но това стана чак в 4-ата минута на добавеното време.

В другия мач Риека и Бетис също не излъчиха победител - 1:1. Хърватите започнаха много мобилизирано и откриха резултата в 10-ата минута с гол на Леон Бенко. Отговорът на гостите от Севиля не закъсня - Седрик изравни в 14-ата минута. Съперниците имаха няколко възможности да се преборят за победата, но равенството беше най-справедливо.

Витория (Гимараеш) е начело с 4 точки, Лион и Бетис имат по 2, а Риека е на дъното с 1 точка.

ЛИОН - ВИТОРИЯ (ГИМАРАЕШ) 1:1 (0:1)
0:1 Маазу (39)
1:1 Гоналон (53)

РИЕКА - БЕТИС 1:1 (1:1)
1:0 Бенко (10)
1:1 Седрик (14)