Челси сгази Стяуа след изригване на Рамиреш и комичен автогол (видео)

Челси разгроми с 4:0 като гост Стяуа в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Попаденията за "сините" от Лондон реализираха Рамиреш (18, 55) и Франк Лампард (90), а в 45-ата минута автогол си вкара Даниел Георгиевски от румънския тим.

Лондончани сътвориха първата сериозна опасност за вратата на Стяуа в 4-ата минута, но удар на Андре Шюрле бе блокиран след продължително разбъркване.

Още в 11-ата минута Жозе Моуриньо направи принудителна смяна, след като Фернандо Торес се контузи и на негово място в игра се появи Самуел Ето'о.

В 18-ата минута Челси поведе в резултата. Рамиреш тръгна напред и подаде на намиращия се вляво Шюрле, германецът продължи към Ето'о, камерунецът не успя да стреля, но топката попадна в измъкналия се от отбраната на Стяуа Рамиреш и той от непосредствена близост изпрати кълбото в мрежата зад вратаря Чиприан Татарушану.

В 24-ата минута Кристиан Танасе отправи изстрел към вратата на Петер Чех, но чешкият страж без проблеми улови топката.

В 45-ата минута тимът на Моуриньо поведе с 2:0 след автогол на Даниел Георгиевски. Ето'о проби и стреля, Татарушану изби, но набралият скорост македонски национален защитник Георгиевски не успя да реагира добре и заби топката в собствената си мрежа - един наистина комичен автогол.

Три минути след почивката Ето'о не затрудни Татарушану с далечен изстрел, а в 53-ата минута резервата за Стяуа Пантелис Капетанос се озова в отлична голова позиция, но стреля неточно, въпреки че бе вдигнат и флагът на страничния съдия за засада.

В 55-ата минута Челси вкара трети гол. След пробив отляво на Шюрле, Оскар подаде на намиращия се в наказателното поле на Стяуа Рамиерш и с мощен шут с десния крак бразилецът опъна мрежата зад Татарушану.

В 64-ата минута Шюрле можеше да направи резултата 0:4, но стреля твърде слабо от удобна позиция и не създаде проблеми за стража на румънците. Малко след това пък топката профуча край вратата на домакините след силен шут на Оскар. В 70-ата минута Шюрле пропусна нов шанс да се разпише, стреляйки в аут отблизо, а малко след това Николае Станчиу можеше да вкара гол за Стяуа, след като първо ударът му бе спасен, а след това стреля неточно. Три минути по-късно Ето'о стреля от воле, но право в Татарушану, а пет минути преди края Чех спаси удар на Кристиан Танасе.

В последната минута опитният халф на англичаните Франк Лампард също успя да запише името си сред голмайсторите. Той стори това с удар от дъгата на наказателното поле след асистенция на резервата Вилиан.

По този начин тимът на Моуриньо събра 3 точки, след като допусна сензационна загуба с 1:2 от Базел на "Стамфорд Бридж" на старта на Шампионската лига. Челси е втори в класирането в Група "Е", а лидер е Шалке 04 с 6, след като "кралскосините" от Гелзенкирхен се наложиха с 1:0 над Базел тази вечер. Швейцарският тим, където играе българският национален защитник Иван Иванов, е трети с 3 точки, а Стяуа е на последната четвърта позиция с 0 точки.