Бордо излъга Лил

Отборът на Бордо победи с минималното 1:0 Лил в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Двата тима изиграха доста затворен мач с малко възможности за гол пред двете врати. Все пак домакините успяха да се възползват от една ситуация в 62-ата минута и Шейх Диабате вкара важното попадение за успеха. Нападателят реализира след пас на Никола Морис-Белай.

С победата си днес Бордо се изкачи на четвърта позиция в класирането на френския шампионат с актив от 27 точки. Лил пък продължава да се намира в сериозна криза и вече е само на две точки от опасната зона. "Кучетата" са с 16 точки на 14-о място, но и с мач по-малко от останалите тимове.