Гларуса и Олимпия се справиха с МЗТ у дома

Силно второ полувреме срещу македонския шампион МЗТ Скопие осигури шести успех в Адриатическата лига за Унион Олимпия, където този сезон играе Христо Николов. Гларуса и съотборниците му триумфираха с 69:56 и вече имат шест победи и четири поражения, докато македонците са с три успеха и седем загуби.

Словенците водеха в резултата през по-голямата част на първото полувреме, но така и не успяваха да увеличат преднината си, оттегляйки се на почивка с аванс от 31:30.

Николов и компания вдигнаха оборотите след подновяването на играта и именно след тройка на Гларуса домакините поведоха за първи път с 10 точки - 47:37 в 29-та минута, а след това не изпуснаха инициативата и спечелиха с 69:56.

Капитанът на националния ни отбор игра 37 минути, за които се отчете със 7 точки, 7 борби, 1 асистенция и 1 отнета топка.

Ален Омич вкара 14 точки, а Марко Маринович, Харис Канацевич и Паоло Маринели добавиха по 13 всеки.

За МЗТ Урош Лучич прикючи със 17 точки, а Александър Цветкович добави 13.