Млад талант съсипа Монако с Бербатов (видео)

Отборът на Димитър Бербатов Монако претърпя поражение при гостуването си на Рен в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Монегаските бяха победени с 0:2, а българинът бе титуляр и остана на терена до 81-ата минута, когато бе заменен от Валер Жермен. Като цяло Бербо не бе на познатото високо ниво и не успя да помогне с нищо на тима си.

Головете паднаха в началото на мача. Автогол на Аймен Абденур в десетата минута даде преднина на домакините, а осем по-късно Ола Тойвонен удвои.
Основна заслуга за победата обаче имаше младото крило Пол-Жорж Нтеп, който изработи и двете попадения и постоянно тормозеше отбраната на съперника.

Резултатът бе открит след като Нтеп проби по лявото крило и центрира към наказателното поле, където Абденур засече топката в собствената си врата. Осем минути по-късно отново Нтеп развинти защитата на Монако и подаде към Тойвонен, който от близко разстояние удвои. В средата на първата част резултатът можеше да стане 3:0, след като за пореден път Нтеп без проблеми надбяга отбраната на Монако и подаде към Абдулай Дукуре на чиста позиция, но ударът бе спасен от Даниел Субашич.

През втората част Монако тръгна по-масирано напред и стигна до няколко чисти положения за гол, като в най-чистата ситуация резервата Антони Мартиал удари греда, но така и не успя дори да намали резултата. Рен пък действаше на контраатака, където бързината на Нтеп отново създаваше много проблеми на защитата. В средата на втората част гол на 22-годишният талант бе отменен заради засада, а малко след това удар на Венсан Пажо с глава също можеше да донесе трети гол, но Субашич с мъка изби.

По този начин Монако записа пета загуба в шампионата и в момента заема десета позиция в класирането с актив от 20 точки. Рен пък продължава да набира скорост и вече седем поредни мача няма загуба. Тимът от Бретан е на четвърта позиция с 25 точки.