Ибра върна ПСЖ на точка от върха

Отборът на Пари Сен Жермен победи с 1:0 Ница в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Златан Ибрахимович от дузпа в 15-ата минута. Лукас Моура бе спънат в наказателното поле и съдията не се поколеба да отсъди наказателен удар, който бе реализиран от шведа. До края на полувремето ПСЖ можеше да стигне до ново попадение, но Кавани пропусна да удвои.

През втората част парижани сериозно намалиха оборотите и Ница взе инициативата. "Орлетата" имаха няколко добри положения за изравняване, но Аласан Плеа и Валентен Ейсерик не успяха да се възползват от добри възможности.

По този начин с минималната победа днес ПСЖ отново се доближи само на точка от лидера Олимпик Марсилия. Парижани са с 33 точки, а ОМ - 34. Играчите на Лоран Блан продължават да са единственият тим без загуба от началото на шампионата. Ница пък е с 18 точки на 11-о място.