Очаквайте: "Контра": Заслужи ли Италия класирането за сметка на Хърватия

Ръсел Уeстбруук се завърна след почти месец отсъствие

Звездата на Оклахома Сити Ръсел Уестбруук се завърна в игра след почти едномесечно отсъствие заради контузия и помогна на отбора си за победата над гостуващия Ню Йорк със 105:78 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация. Уестбруук, който получи фрактура на ръката на 30 октомври и пропусна последните 13 мача на тима си, завърши с впечатляващите 32 точки, 7 борби и 8 асистенции за 24 минути на полето.

Без контузения си лидер Кармело Антъни гостите от Ню Йорк допуснаха трета поредна загуба. Най-полезен беше резервата Амар Студамайер с 20 точки и 9 борби. Лидерът в Тихоокеанската дивизия Голдън Стейт постигна осма поредна победа след 106:101 над гостуващия Шарлът. Марийз Спрейгтс беше най-резултатен с 27 точки, а Стивън Къри добави 26 за успеха. Спрейгтс вкара първите 16 точки в четвъртата част за домакините, които преодоляха 10-точков дефицит през второто полувреме на срещата. Брайън Робъртс беше най-резултатен за гостите с 20 точки, а Кебма Уокър завърши с 13 точки и 13 асистенции.

Водачът в НБА Мемфис записа 14-ата победа в първите си 16 мача от сезона след 112:99 над домакина Портлънд. Марк Гасол беше лидер за гостите с 26 точки, 7 борби и 9 асистенции, а Майк Конли беше близо до "трипъл-дабъл", след като се отличи с 21 точки, 10 борби и 9 асистенции. Уесли Матюс вкара 26 точки за домакините. Монта Елис наниза 30 точки, а Далас прекъсна серията на Торонто от шест поредни победи след 106:102 като гост. Кайл Лаури беше най-добър за домакините с 25 точки. Шампионът Сан Антонио се наложи над гостуващия Сакраменто със 112:104.

Тони Паркър се отличи с 27 точки и 8 асистенции, а Тим Дънкан добави 18 точки и 8 борби за шестата поредна победа на тима. Руди Гей беше най-добър за гостите с 23 точки, 8 борби и 8 асистенции. Лос Анджелис Лейкърс остана на дъното в Западната конференция след драматично 119:120 срещу гостуващия Минесота. Домакините допуснаха четвърто поредно поражение и имат само три победи в 16 мача от началото на кампанията. Лейкърс имаше аванс от 115:107 пет минути преди края, но допусна обрат.

Тадиъс Йънг донесе успеха на Минесота с точно изпълнение от наказателната линия 2,8 секунди преди края. Звездата на домакините Кобе Брайънт можеше да донесе победата, но пропусна последния изстрел в мача със сирената. Преди това Брайънт, който завърши с 26 точки, 5 борби и 5 асистенции, беше изравнил 5,6 секунди преди края за 119:119. Резервата Зак ЛаВайн беше най-резултатен за гостите с 28 точки, Мо Уилямс се отличи с 25 точки и 11 асистенции, а Йънг добави 22 точки за успеха.