Марсилия приземи Нант и се откъсна на върха (видео)

Отборът на Олимпик (Марсилия) постигна важна победа в дербито срещу Нант от 15-ия кръг в Лига 1. Домакините на "Велодром" се наложиха с 2:0 с попадения на Флориан Товен в 24-ата и Род Фани в 39-ата минута. Така бе спрян устрема на гостите, които девет поредни мача нямаха поражение на сметката си.

Първият гол в мача падна след като Димитри Пайе напредна отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Товен успя да засече топката във вратата за 1:0. В 39-ата минута пък Товен центрира от фаул и Фани с глава насочи кълбото в мрежата за 2:0.

Така Олимпик събра актив от 34 точки и отново дръпна с 4 точки на върха на класирането пред втория ПСЖ, който обаче е с мач по-малко. Нант пък заема 6-ото място в таблицата с 24 точки в актива си.