Арсенал нанесе първа загуба на Борусия (Д) и се класира на осминафиналите (видео)

Арсенал победи с 2:0 на своя стадион "Емиратс" Борусия (Дортмунд) в интригуващ сблъсък от Група "D" на Шампионската лига. По този начин "артилеристите" на Арсен Венгер си осигуриха място във фазата на директните елиминации. Лондончани шокираха германския си съперник с гол още във втората минута на Яя Саного, а в 57-ата чилийската звезда Алексис Санчес реализира второто попадение за домакините.

Дортмундци допуснаха първа загуба в групата, но остават на върха в класирането с 12 точки. Арсенал е втори, като събра 10 точки. Трети е Андерлехт с 5, а на четвъртото място е Галатасарай с една точка.

Мачът започна по възможно най-добрия начин за "топчиите" и още във втората минута те имаха аванс в резултата. Яя Саного се озова в отлична позиция за гол след отлична комбинация със Санти Касорла и нападателят не пропусна да изпрати топката в мрежата. При попадението Саного бе в положение на засада, но това не бе отчетено от съдиите.

В 9-ата минута Саного получи отличен извеждащ пас, но се забави и не изигра ситуацията достатъчно добре, пропилявайки чудесен шанс за 2:0. В 21-ата минута играч на Борусия центрира остро и топката профуча много опасно покрай вратата на младия аржентински страж Дамиан Мартинес, като футболисти на гостите не успяха да я достигнат и насочат в мрежата.

В 39-ата минута "жълто-черните" пропуснаха прекрасна възможност за изравняване на резултата. Хенрих Мхитарян нахлу в наказателното поле на домакините и стреля отблизо, но вратарят Мартинес направи решаващо спасяване.

В 51-ата минута Роман Вайденфелер изби в корнер след далечен шут на Алексис Санчес, а три минути по-късно само късметът спаси футболистите на Юрген Клоп. Алекс Окслейд-Чембърлейн отправи страхотен шут от въздуха и топката разтресе напречната греда на вратата на Вайденфелер.

В 57-ата минута Арсенал поведе с 2:0 в резултата. С великолепен фалцов шут извън наказателното поле Алексис Санчес "матира" Вайденфелер и оформи крайния резултат.

В последната третина от двубоя гостите не успяха да достигнат поне до почетно попадение. Те бяха много близо да го сторят в добавеното време, но Дамиан Мартинес попречи на резервата Адриан Рамос да го преодолее.

АРСЕНАЛ - БОРУСИЯ (Д) 2:0
1:0 Саного (2)
2:0 Алексис (57)