Мъките на Парма продължават

Мъките на Парма в Серия "А" продължават и след днешния мач срещу Емполи. "Дуковете" паднаха у дома с 0:2 и така записаха 10-ата си загуба от началото на сезона и остават на дъното на таблицата.

След сравнително равностойно първо полувреме, в добавеното време на тази част гостите откриха резултата чрез Матиас Весино, който с изстрел от границата на наказателното поле в далечния ъгъл на вратата направи 0:1. В 56-ата минута гостите удвоиха преднината си след като Весино изведе чудесно Франческо Тавано в пеналта, а той хладнокръвно реализира за 0:2.

Така Емполи записа втори пореден успех на сметката си и с актив от 13 точки се изкачи до 13-ото място в класирането. Парма пък остава с 6 точки на последното 20-то място.