Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 2:0/ Почивка

Братята Брайън с четвърта титла от "Мастърс"-а в Лондон

Братята Боб и Майк Брайън (САЩ) спечелиха за четвърти път титлата на двойки на финалния турнир на АТP в Лондон с награден фонд 6,5 милиона долара. Поставените под номер 1 близнаци победиха на финала седмите в схемата Иван Додиг (Хърватия) и Марсело Мело (Бразилия) с 6:7(5), 6:2, 10-7 след 85 минути игра. Така 36-годишните американци заслужиха десетия си трофей за сезона и общо 103-а титла при професионалистите като дует.

Първата част премина без пробиви, а Додиг и Мело поведоха с 4:0 точки в тейбрека. Братята Брайън изравниха при 5:5, но след това загубиха две поредни разигравания, а с това и сета. Във втората част американците пробиха рано и дръпнаха с 4:1, а след това достигнаха и до втори пробив в осмия гейм, с което изравниха резултата. Така победителят трябваше да бъде определен в шампионски тайбрек до 10 точки. Близнаците пропиляха ранен аванс от 3:1, но след 3:4 те взеха четири поредни разигравания. Додиг и Мело намалиха до 7:8, но за повече нямаха сили.

Така американците, който през миналия сезон загубиха на финала, този път успяха и вдигнаха купата за четвърти път след 2003, 2004 и 2009 година. Додиг и Мело пък останаха само с една титла като двойка, която спечелиха на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай през миналата година. През този сезон те достигнаха до четири финала, но така завършиха без трофей.