Холандия показа истинското си лице (видео)

Стартиралият слабо квалификациите тим на Холандия записа категорична победа с 6:0 над Латвия на "Амстердам Арена" и запази шансовете си за директно класиране на Евро 2016. Робин ван Перси (6'), Ариен Робен (35') и Клаас-Ян Хунтелаар (42') вкараха преди почивката, а Джефри Брума (78'), отново Робен (82') и пак Хунтелаар (89') бяха точни след нея. "Лалетата" на Гуус Хидинк вече имат 6 точки и ще преследват Исландия и Чехия, които са на върха в Група "А" с по 9 точки, но по-късно тази вечер играят един срещу друг.

Холандската победа обаче беше помрачена от контузията на Дейли Блинд в началото. Футболистът на Манчестър Юнайтед получи травма в коляното на левия крак и беше сменен принудително в 20-ата минута. Той напусна терена без помощта на носилка, но видимо изпитваше болка. Това е нов удар по мениджъра на Юнайтед Луис ван Гаал, който в момента не може да разчита на още няколко травмирани играчи като Маркос Рохо, Фил Джоунс, Рафаел да Силва, Майкъл Карик и Джони Еванс.

"Оранжевите" показаха какво ще се случва днес още в началните секунди, след като Афелай удари греда във 2-ата минута. Четири минути по-късно домакините вече водеха с гол на Ван Перси, който засече с глава центриране на Робен за 1:0. Двамата си размениха ролите в 35-ата минута, когато крилото на Байерн (Мюнхен) майсторски изстреля топката от над 20 метра - 2:0. Между тези две попадения латвийците пропуснаха 100-процентова възможност за изравняване чрез Валерийс Шабала.

Три минути преди паузата Хунтелаар реши всичко с точно отклоняване за 3:0.

През второто полувреме играта продължи по същия начин. Робен отново правеше, каквото си поиска. Веднъж той удари греда, а в 82-ата минута се разписа още веднъж в типичния си стил. Преди него Брума реализира дебютното си попадение за националния тим, а в 89-ата минута Хунтелаар оформи разгрома. По този начин нападателят на Шалке 04 вече има 38 гола за Холандия и измести Денис Бергкамп от третото място в класацията. Пред него са само Патрик Клуйверт (40) и Ван Перси (49).

Латвия остава с минимални шансове за класиране, тъй като има само 2 точки.

ХОЛАНДИЯ - ЛАТВИЯ 6:0
1:0 Ван Перси (6)
2:0 Робен (35)
3:0 Хунтелаар (42)
4:0 Брума (78)
5:0 Робен (82)
6:0 Хунтелаар (89)