Четири от четири за Чехия след обрат срещу другия лидер в групата (видео)

Отборът на Чехия постигна четвърта поредна победа в квалификациите за Евро 2016, след като надви с 2:1 Исландия. По този начин футболистите на селекционера Павел Върба имат пълен актив от 12 точки и са убедителен лидер в група "А". Рагнар Сигурдсон откри за гостите в 9-ата минута, но попадение на Павел Кадефабек и автогол на Йон Дал Бьодварсон донесоха успеха на Чехия.

И двата отбора направиха великолепен старт на квалификациите, като записаха по три победи, включително и над фаворита в групата Холандия. Селекционерът на исландците Ларс Лагербак заложи на един и същ състав в четвърти пореден мач, като на върха на атаката действаха Джон Дади Бодварсон и футболистът на Аякс Колбейн Сигторсон. За чехите в предни позиции беше Давид Лафата, а зад него действаше ветеранът Томаш Росицки.

Срещата стартира по възможно най-добрия начин за гостите. Още в 9-ата минута Биркир Бярнасон свали топката с глава към централния защитник Рагнар Сигурдсон, който откри резултата. Последва мощен домакински натиск, но вратарят на Исландия Ханес Тор Халдорсон спаси опасни изстрели на Россцики и Ладислав Крейчи.

По-добрата игра на домакините даде резултат в самия край на полувремето, когато Даниел Пудил центрира към Павел Кадефабек и футболистът на Спарта (Прага) отбеляза първия си гол за националния отбор.

В 61-ата минута след атака на Ярослав Плашил топката рикошира в Йон Дал Бьодварсон и влезе във вратата на исландците. Чак тогава гостите се опитаха да изнесат играта в по-предни позиции, но чехите действаха хладнокръвно и не допуснаха сериозни опасности пред вратата на Петер Чех.

ЧЕХИЯ - ИСЛАНДИЯ 2:1 (1:1)
0:1 Сигурдсон (9)
1:1 Кадефабек (45)
2:1 Бьодварсон (61) д.