Калоян Иванов с 14 точки при победа на Андора в испанското първенство

Българският баскетболист Калоян Иванов игра 26 минути като титуляр при победата на Андора над гостуващия Ховентут с 84:81 (24:22, 15:18, 20:23, 25:18) точки в среща от седмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Българинът завърши с 14 точки, 2 борби и 1 асистенция. Андора е на 12-о място с три победи и четири загуби от началото на сезона.

Шампионът Гюсинг, с българите Чавдар Костов и Александър Янев в състава си, победи като домакин Грац с 92:71 (13:19, 29:19, 32:18, 18:15) в 11-ия кръг на първенството на Австрия. Костов игра 17 минути като титуляр и се отличи с 9 точки, 1 борба и 1 асистенция. Янев беше резерва и стана най-резултатен с 19 точки и 7 борби за 29 минути. Гюсинг е на пето място в класирането с шест победи и пет загуби.

В женското първенство на Германия Херне победи гостуващия Авидес със 75:58 точки в деветия кръг. Българката Радостина Славова-Нанева игра 23 минути като титуляр за Херне и се отчете с 8 точки, 4 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки. Херне е на второ място в подреждането със седем победи и две поражения. Ньордлинген, където играе Гергана Георгиева, победи като гост Кемниц със 72:71 точки. Българката се отличи с 8 точки и 3 борби за 25 минути като титуляр. Ньордлинген е с актив от 5 успеха и 4 поражения и заема пета позиция в класирането.