Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

ЛеБрон и Кливланд смазаха Атланта в исторически мач

ЛеБрон Джеймс отбеляза 32 точки, а той и неговите съотборници от Кливланд Кавалиърс направиха девет поредни успешни стрелби от зоната за три точки само в първата четвъртина при победата със 127:94 над Атланта Хоукс. С това "Кавалерите" се превърнаха в първия тим в историята на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА), който отбелязва 9 или повече тройки в една част.

Джеймс наниза три тройки в първата четвъртина, а Кевин Лав и Джо Харис добавиха по още две в коша на "Ястребите". Домакините не спряха да стрелят от разстояние през целия мач и завършиха с 19/31 зад линията, което е клубен рекорд. Благодарение на това, те не се нуждаеха от драматични обрати като този срещу Бостън Селтикс от петък вечер, а спечелиха двубоя с лекота.

В същото време, Далас Маверикс се наложи със 131:117 над Минесота Тимбъруулвс в друг резултатен мач от НБА, след като Монтей Елис записа личен рекорд за сезона с 30 точки. Дирк Новицки с 15 точки и още други осем баскетболисти завършиха с двуцифрен актив, а Маверикс подобриха най-резултатното си постижение за годината само два дни след разгрома с 53 точки разлика срещу отбора на Филаделфия Севънтисиксърс. Загубата в Далас беше пета поредна за Минесота като гост, след като Тимбъруулвс покриха разстояние от 5600 мили в рамките на шест мача. Те загубиха тежко и от Ню Орлиънс Пеликанс, и от Маверикс, въпреки че в събота вечер Кевин Мартин записа личен рекорд за сезона с 34 точки.