Везенков с 23 точки при загуба на Арис

Отборът на Арис допусна първа загуба за сезона в първенството на Гърция по баскетбол за мъже. Тимът от Солун отстъпи като гост на Коройвос с 69:73 (25:14, 20:27, 13:14, 11:18) точки в шестия кръг. Българският национал игра 37 минути като титуляр и се отличи с "дабъл-дабъл" - 23 точки и 13 борби, а освен това записа 1 асистенция и 2 чадъра. Арис има 9 точки актив от четири победи и една загуба, като се очаква решение за прекратения двубой с ПАОК.

Отборът заема четвърто място в класирането. Лидер е Панатинайкос с 10 точки и мач по-малко. Университатя Клуж загуби със 74:88 точки като гост на Газ Метан в среща от седмия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Румъния. За гостите Васил Кьосев завърши с 20 точки, 5 борби и 2 асистенции. Университатя е на предпоследно място в подреждането със седем загуби и без победа от началото на сезона.