Чили смаза Венецуела, Парагвай излъга Перу с дузпа в последните секунди

Чили разгроми с 5:0 Венецуела като домакин в приятелска среща. Звездата на Арсенал Алексис Санчес даде аванс на чилийците в резултата в 16-ата минута с глава почти от голлинията, а в 45-ата минута Хорхе Валдивия бе точен за 2:0 с удар от нулев ъгъл. Той едва достигна топката на аутлинията отляво на вратата на Венецуела, но с невероятно прецизен изстрел изненада стража на гостите, който не бе добре пласиран, а кълбото срещна гредата преди да се озове зад голлинията. Десет минути след почивката Едуардо Варгас направи резултата 3:0 след блестяща атака на чилийците, а в 78-ата Родриго Милар се разписа за 4:0 след поредното неразбирателство в отбраната на гостите. Крайния резултат оформи Пабло Ернандес във втората минута на добавеното време с удар с глава.

Междувременно, по същото време се изигра и още една приятелска среща между южноамерикански отбори. В нея домакинът Парагвай надви Перу с 2:1. Анхел Ромеро изведе парагвайците напред в 70-ата минута с удар от дъгата на наказателното поле, при който топката рикошира в крака на перуански футболист и се озова в мрежата. Само 4 минути по-късно обаче Паоло Гереро изравни с удар с глава след центриране отдясно. В добавеното време Виктор Йотун получи червен картон за нарушение срещу Оскар Руис и Перу остана с 10 души на терена, а Парагвай получи правото да изпълни дузпа. Играчът на Базел Дерлис Гонсалес превърна в гол отсъдената дузпа и донесе в самия край победата на тима си.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!