Петя Цекова и Мюлюз с победа в "Чалъндж къп"

Българската волейболистка и бивша националка Петя Цекова и нейният френски отбор АСПТТ (Мюлюз) стартираха с победа участието си в третия по сила европейски турнир "Чалъндж къп". Волейблистките на Мюлюз надделяха като гости над люксембургския РСР Валфер (Валфер) с 3:1 (20:25, 25:16, 25:10, 25:12) в първа среща от 2-ия предварителен кръг.

Петя Цекова, която доскоро лекуваше контузия, влезе като резерва в четвъртия гейм и завърши с 5 точки (1 блок и 67% ефективност в атака) за победата на своя тим. Най-полезни за Мюлюз пък станаха черногорката Татяна Бокан (4 аса и 54% ефективност в атака) и украинската Олга Трач (3 аса и 79% ефективност в атака) съответно с 18 и 14 точки за успеха. За тима на Валфер Натали Браас се отчете с 15 точки.

Мачът-реванш е на 26 ноември (сряда) от 21,00 часа българско време. При нова победа за Петя Цекова и съотборничките й ще се класират за 1/8-финалите на турнира.