Шампионът Епитропов и родните плувци отново у нас след Европейското в Белград

Пламен Константинов и Губерния скочиха на Белогорие, но измъкнаха само гейм (СНИМКИ)

Пламен Константинов и воденият от него тим на Губерния (Нижни Новгород), в който ще играе и контузения национал Виктор Йосифов, се представи достойно срещу колоса Белогорие (Белгород) и отстъпи с 1:3 (25:22, 19:25, 15:25, 26:28) в мач от 8-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Отличен мач за домакините изнесе национала Сергей Савин, който заби с 21 точки. Диагоналът Филип Воронков добави 17 точки (1 ас, 53% ефективност в атака)

От другата страна на мрежата пък най-резултатен бе легендарния ветеран 38-годишният Сергей Тетюхин, който  реализира 15 точки (2 аса, 54% ефективност в атака, 21% перфектно и 47% позитивно посрещане).

Високият 217 сантиметра Дмитрий Мусерский отново игра великолепно и заби 15 точки (2 аса, 4 блока, 75% ефективност в атака). Сериозно впечатление с играта си направи и 208-сантиметровият диагонал на Белогорие Леван Каландадзе, който през миналия сезон бе съотборник на Георги Братоев в Локомотив (Харков). Заместникът на Георг Гроцер завърши с 14 точки (3 аса, 45% ефективност в атака).

От състава на Губерния отсъстваха заради контузии Виктор Йосифов и Николай Павлов, докато Алексей Кулешов се завърна в игра след отсъствие заради травма. Центърът обаче игра само в третата част и завърши с 3 точки.

Така момчета на Пламен Константинов останаха на 9-а позиция във временното класиране с 3 победи и 5 поражения.

Белогорие остана единственият тим в Русия без нито една загуба и записа 8-ма поредна победа и с 23 точки е лидер в Суперлигата.

ГУБЕРНИЯ (НИЖНИ НОВГОРОД) - БЕЛОГОРИЕ (БЕЛГОРОД) 1:3 (25:22, 19:25, 15:25, 26:28)
ГУБЕРНИЯ: Максим Шулгин 2, Филип Воронков 17, Сергей Савин 21, Матео Мартино 13, Денис Гетман 2, Олег Сичьов 7 - Александър Янутов-либеро (Алексей Кулешов 3, Сергей Андриевский, Макар Бестужев 1, Максим Шпилев)
Старши-треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
БЕЛОГОРИЕ: Драган Травица 3, Леван Каландадзе 14, Сергей Тетюхин 15, Тарс Хтей 9, Дмитрий Мусерский 15, Артьом Смоляр 7 - Роман Брагин (Александър Сафронов)
Старши-треньор: Генадий Шипулин.