Арсенал допусна нов обрат в рамките на няколко дни и загуби от Суонзи (видео)

Суонзи стигна до обрат и победа с 2:1 над Арсенал, благодарение на което "лебедите" се изкачиха до пета позиция във временното класиране на Премиър лийг. Алексис Санчес откри резултата в 63-ата минута, но когато всичко вървеше добре за гостите, те допуснаха обрат, получавайки два гола в рамките на три минути. Гилфи Сигурдсон (74') и Бафетимби Гомис (78') се превърнаха в герои за Суонзи. За няколко дни Арсенал пък за втори път изпита огорчение, след като през седмицата отборът на Арсен Венгер пропиля аванс от три гола и завърши наравно - 3:3, с Андерлехт в двубой от Шампионската лига.

Суонзи започна по-добре този двубой и в първия половин час домакините бяха по-опасният тим. Войчех Шчесни обаче спаси опасни удари на Монтеро, който бе най-активният играч през първата част, и Емнес. "Лебедите" имаха и претенции за дузпа, когато в 21-ата минута Калъм Чембърс побутна в гръб Бони, който падна в наказателното поле, но главният рефер Фил Дауд подмина ситуацията.

В края на частта Арсенал имаше две чудесни възможности за гол. Първо Санес и Уелбек разиграха добре в наказателното поле, английският национал излезе в чиста позиция и стреля отблизо, но Фабианаски успя да избие. Малко след това Рамзи стреля от въздуха, но топката профуча встрани от вратата.

В 46-ата минута Осклейд-Чембърлейн бе изведен добре от Санчес, но не успя да нанесе силен удар и Фабиански улови без проблем.

Мълниеносна контраатака в 63-ата минута доведе до гол аванс за Арсенал. Окслейд-Чембърлейн изнесе много бързо топката, след което пусна към Касорла, който продължи на дясно към Уелбек. Нападателят проби добре в наказателното поле, финтира бранител на Суонзи и подаде към Алексис, който простреля Фабиански. Това бе и шести гол за чилиеца в последните му четири мача в Премиър лийг. Бившият играч на Барселона има общо 8 гола от 10 шампионатни мача.

1/4 час преди края Гилфи Сигурдсон изравни резултата след страхотно изпълнен пряк свободен удар. Само три минути след това Гомис направи обрата пълен, засичайки с глава центриране на Монтеро.

До края натискът на Арсенал не даде резултат и Суонзи се поздрави с победата. "Лебедите" се изкачиха на пето място с 18 точки - една повече от "артилеристите".