Еспаньол се добра до точка срещу Виляреал

Отборите на Еспаньол и Виляреал направиха 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Примера. Барселонци се домогнаха до точката след изравнителен гол на Диего Колото в 90-ата минута. В 31-ата Марио Гаспар беше открил резултата. Като цяло срещата беше равностойна и справедливо завърши без победител.

Първите десетина минута на "Power8 Stadium" бяха опознавателни. Постепенно гостите от "Ел Мадригал" наложиха своя техничен стил. В 26-ата минута Денис Черишев свали по прекрасен начин с глава към Марио Гаспар, който се озова на отлична позиция в наказателното поле и макар да не отправи силен удар успя да реализира - 0:1.

В следващите три минути Кико Касийя запази вратата си от още две попадения. Отново Марио и Лусиано Вието застрашиха сериозно мрежата на националния страж. В 42-ата Серхио Асенхо действа много несъсредоточено при корнер, но имаше късмет, че Хауме Коста изби с глава. В края на полувремето владението на топката беше 50:50.

В 56-ата Лукас Васкес стреля, но Асенхо улови безпроблемно. В 62-ата Уче пропусна да удвои аванса на "жълтите". В 70-ата "подводницата" на Марселино Гарсия Торал имаше още по-чисто положение. Вието стреля от дузпата след пас на резервата Джовани дос Сантос. В 80-ата минута в срещата имаше цели 35 нарушения, като гостите бяха извършили два пъти повече (23).

В края на двубоя "папагалчетата" натиснаха в търсене на изравняване и го постигнаха. В 90-ата минута капитанът Серхио Гарсия центрира, Виктор Руис стреля с глава, вратарят Асенхо не изби добре и Диего Колото отблизо прати топката в мрежата - 1:1.