Голдън Стейт приземи "ракетите" в Хюстън (видео)

Баскетболистите на Голдън Стейт Уориърс приземиха Хюстън Рокетс, слагайки край на серията от шест поредни победи на "ракетите". Стеф Къри и компания нанесоха първо поражение за сезона на съперника си, триумфирайки с 98:87 в "Тойота сентър".

Уориърс направиха цели 26 грешки при гостуването си в Тексас, но въпреки това съумяха да стигнат до успеха, записвайки петата си поредна победа, като все още не познават вкуса на загубата. Това е и най-добрият старт на тима от 20 години насам.

"Как стигнахме до победата? Ами имаме един играч, който се казва Стеф Къри и е доста добър", заяви след мача треньорът Стив Кър.

Къри наниза 34 точки, 23 от които през второто полувреме, което започна със серия от 22-4 в полза на гостите. Именно с тези силни минути възпитаниците на Кър заличиха пасив си от осем точки на почивката.

Андре Игуадала завърши с 15 точки, Дреймънд Грийн вкара 14, а Клей Томпсън - 11 при катастрофална стрелба (3/16).

Джеймс Хардън и Айзея Канаан бяха най-резултатни за Уориърс, съответно с 22 и 21 точки. Тарик Блек започна като център в отсъствието на болния Дуайт Хауърд, но се отчете с едва 2 точки и 5 борби. Донатас Мотиеунас се включи силно от пейката с 16 точки и 8 борби.