Бордо измъкна победа в Ланс

Отборът на Бордо победи с 2:1 като гост Ланс в мач от 13-ия кръг на Лига 1. Жирондинците поведоха с 2:0 до почивката след попадения на Уахиб Хазири и Шейх Диабате. През второто полувреме домакините наложиха натиск, който доведе до намаляване на резултата. Йоан Тузгар се разписа от дузпа в средата на втората част. За повече обаче домакините нямаха сили и трябваше да се примирят с поражението.

С победата си днес Бордо се изкачи на трета позиция в класирането с актив от 24 точки - на четири от лидера Олимпик Марсилия. ОМ обаче е с мач по-малко. Ланс пък е точно над чертата с 11.