Гредата спаси Шалке от сериозен гаф срещу Волфсбург (видео)

Шалке 04 трудно надви втория в класирането Волфсбург с 3:2 на свой терен. "Кралскосините" дръпнаха с 3:0 още през първото полувреме, но след това допуснаха два гола, а в последната минута само късметът ги спаси от изравнително попадение на Налдо, чийто изстрел с глава срещна гредата. От този резултат най-радостни са в Байерн (Мюнхен), защото така шампионите увеличиха на 7 точки преднината си пред "вълците". Тимът на Роберто ди Матео пък е шести на една победа разстояние от зона "Шампионска лига".

Треньорът на отбора от Гелзенкирхен изненада с дефанзивна схема с трима централни защитници по подобие на доста от съставите в родината му. Италианецът прибегна до този вариант, тъй като Шалке 04 беше инкасирал 15 гола досега в Бундеслигата и беше с отрицателна голова разлика. Ходът му се оказа успешен, поне в началото.

До средата на първата част домакините дръпнаха с 3:0 след два идентични гола на Ерик Максим Чупо-Мотинг в 10-ата и 22-ата минути, както и след попадение на Кристиан Фукс в 25-ата минута, когато центрирането му от фал влетя директно в мрежата.

Най-опасният играч на Волфсбург днес Иван Перишич пропусна да направи 1:1 в 17-ата минута, но в 37-ата минута все пак изработи гола на Ивица Олич за 1:3. Малко не достигна на Перишич да се разпише от фаул в 55-ата минута, а малко след това съдиите правилно отмениха гол на сънародника му Олич заради засада.

Натискът на "вълците" все пак даде резултат в 74-ата минута, когато Никлас Бендтнер промуши топката под Ралф Феерман за 2:3, след което голямото треперене на "Фелтинс Арена" започна. Ди Матео вкара още двама защитници, с което те станаха общо шест в заключителните минути.

Единият от тях - Ацуто Учида, направи фрапантен пропуск в продължението, което за малко не се оказа фатално при последвалата атака на Волфсбург, завършила с изстрел на Налдо в гредата.

Във вторник Гелзенкирхен приема нов силен съперник - Челси, в среща от Шампионската лига.

All Goals - Schalke 3-2 Wolfsburg - 22-11-2014 by Bundes_Liga