Борусия (Дортмунд) е на осминафинал след нов разгром над Галатасарай (видео)

Борусия (Дортмунд) вече е сигурен участник на 1/8-финал в Шампионската лига. Тази вечер германският тим записа втори разгромен успех с 4:1 над Галатасарай и има пълен актив от точки в своята група "D", като така гарантирано продължава напред. Точни за успеха на домакините на "Сигнал Идуна Парк" бяха Марко Ройс в 39-ата, Сократис Папастатопулос в 56-ата, Чиро Имобиле в 74-ата и автогол на Семих Кая в 85-ата минута. За турският тим пък се разписа Хакан Балта в 70-ата минута.

Срещата започна с добра възможност за Борусия още в 3-ата минуат, когато Марко Ройс стреля, но покрай вратата. Галатасарай пък отговори с добра атака в 15-ата минута и центриране в наказателното поле, където Уесли Снайдер стреля със задна ножица, но Роман Вайденфелер спаси.

В 25-ата минута домакините бяха близо до откриване на резултата като след центриране от корнер Сократис Папастатопулос стреля с глава, но уцели гредата. В 33-ата минута пък и Шинджи Кагава стреля от далеч, като кълбото мина близо до гредата.

Германците все пак стигнаха до откриване на резултата в 39-ата минута. Тогава Лукаш Пишчек видя включване на Марко Ройс и пусна страхотен извеждащ пас от дълбочина, а за крилото не бе проблема да напредне и да отбележи за 1:0.

В началото на втората част Галатасарай можеше да стигне до изравняване. Бюлут свали за Снайдер, който стреля опасно от воле, но неточно. Борусия обаче бързо прекърши устрема на гостите и в 56-ата минута след центриране на Кагава от корнер се стигна до разбъркване и Папастатопулос от близо направи 2:0.

Турският тим върна един гол в 70-ата минута, когато Снайдер центрира от корнер и Балта с глава бе точен за 2:1.

Само четири минути по-късно обаче след хубава контра Чиро Имобиле бе изведен на стрелкова позиция и не сгреши за 3:1. Крайното 4:1 пък бе оформено в 85-ата минута, когато Семих Кая си вкара автогол след центриране на Имобиле.
Така Борусия събра актив от 12 точки и оства на върха в класирането, като е сигурно, че ще играе на 1/8-финал. Галатасарай пък вече има само теоритичен шанс да играе в следващата фаза, като остава на дъното с 1 спечелена точка.

Борусия (Д) - Галатасарай 4:1