Дзюнхуей е първият 1/2-финалист в Ковънтри

Световният номер 3 Дин Дзюнхуей е първият състезател, който си осигури участие на 1/2-финалите на снукър турнира "Шампион на шампионите" в Ковърнтри. Китаецът излезе краен победител в група 4 и сега очаква спечелилия група 1, където се намират защитаващият титлата си Рони О'Съливан, Стюърт Бингам, Марко Фу и Шон Мърфи.

27-годишният Дзюнхуей започна с успех с 4:2 фрейма срещу Доминик Дейл, като китаецът се отчете с три халф-сенчъри брейка от 52, 77 и 54 точки. Дейл пък реализира една серия от 58 точки в четвъртата партия, но това бе и най-значимото за него в срещата. В друга среща от тази група носителят на две ранкинг титли Бари Хоукинс се справи с категоричните 4:1 части с четирикратния световен шампион Джон Хигинс. Ястреба бе безкомпромисен срещу шотландския си опонент и не му остави шанс след брейкове от 75, 57, 73 и 58 точки.

Така победителят в групата бе определен в "малкия" финал между Дзюнхуей и Хоукинс. Китаецът започна сблъсъка вихрено и поведе с 4:1 фрейма. Сенчъри брейкът му от 105 точки в четвъртата партия бе най-големият му в мача. Преди това Дин направи и серия от 65 точки във втората част. Хоукинс постепенно започна да намира ритъма си и след брейкове от 70 и 80 точки стигна до равенството 4:4. Китаецът отново излезе напред в резултата и се доближи на фрейм от успеха, но английският му противник изстреля сенчъри брейк от 112 точки за 5:5. В решаващата партия Дзюнхуей записа серия от 55 точки и така се поздрави с победата и мястото си на 1/2-финала.