Валенсия се намърда на второ място след триумф на "Ел Мадригал"

Отборът на Валенсия сломи убедително като резултат с 3:1 Виляреал в дербито на Валенсиана от десетия кръг на Примера. Автогол на Ману Тригерос (6) и две попадения на Шкодран Мустафи (64 и 73) зарадваха треньора Нуно Санто. Тригерос вкара почетно в 88-ата минута. Кастейонци имаха превъзходство преди почивката, но пропуснаха няколко много добри положения. С успеха "лос че" се изкачиха на втора позиция и са само на точка зад лидера Реал Мадрид.

Срещата започна много раздвижено и с малко задържане на топката в средата на терена. В петата минута Денис Черишев центрира отляво, а Ману Тригерос засече с шпагат на дузпата, след което топката премина над вратата. В следващата атака същият Тригерос имаше още по-лош късмет, след като си отбеляза автогол. Софиан Фегули центрира остро отдясно, а халфът на "жълтите" протегна крак и насочи неспасяемо към далечния ъгъл. Вратарят Серхио Асенхо не помръдна от мястото си.

Домакините заиграха по-често в нападение в търсене на изравняване. В 14-ата минута Икечукву Уче за малко не успя да достигне до топката след хубаво подаване на Черишев. Момчетата на Нуно Санто хвърляха повече сили в покриването на зоните пред Диего Алвеш. В 37-ата Черишев отправи силен изстрел от 20 метра, но бразилският страж изби коварния нисък шут. Натискът на "подводницата" донесе ново много добро положение в 43-ата минута. Тогава Антонио Бараган изби пред крака на Черишев в малкото наказателно поле.

Втората част започна с нов натиск на тима на Марселино Гарсия Торал. Той обаче сякаш утихна след десетина минути. В 63-ата минута "прилепите" изградиха интересна контраатака, но Габриел Паулища изби пред крака на устремения Пако Алкасер.

В следващата минута гостите от "Местайя" нанесоха втория си голов удар. Пабло Пиати центрира и Шкодран Мустафи отбеляза с глава от пет метра - 0:2. Вторият гол обезкуражи домакините. В 73-ата минута Мустафи отбеляза и за 0:3. Централният бранител беше оставен сам на дузпата при корнер и с крак насочи в мрежата. В 88-ата грешникът при първия гол Тригерос отбеляза и във вратата на съперника. Той получи пас от Жерард Морено и беше точен с изстрел от 15 метра.

"Бяло-черните" се поздравиха със седма победа в първенството и пратиха Барселона на четвърто място. Виляреал е осми с 14 точки.