Лион продължава мощно в Лига 1

Отборът на Лион продължава с отличното си представяне в последно време в Лига 1 и записа чевтърта поредна победа във френския шампионат. "Хлапетата" обърнаха до 3:1 в тяхна полза гостуването на Ница в мач от 12-ия кръг на надпреварата, след като губеха с 0:1.

Домакините откриха малко след почивката, след като грешка на Анри Бедимо позволи на Грегоар Пюел да излезе на стрелкова позиция и да вкара с мощен удар, който се удари в горната греда. В 65-ата минута обаче Лион изравни. Анри Бедимо проби в наказателното поле и намери Стед Малбранк на задна позиция, който прати топката в мрежата.

В последните минута на мача и двата тима имаха по няколко чисти положения за гол, но Лион се възползва по-добре от ситуациите си и Александре Лаказет отбеляза два гол, които да донесат успеха на тима му. Нападателят вкара две идентични попадения с премерени удари от границата на наказателното поле.

С победата си днес Лион събра 23 точки и заема трета позиция в класирането - на една от втория Пари Сен Жермен и на две от лидера Олимпик Марсилия. ОМ обаче е с мач по-малко. Ница пък остава със 17 на десета позиция.