Ямбол победи Черноморец за край на черната си серия

Ямбол сложи край на черната си серия от началото на сезона в НБЛ. Тимът стартира кошмарно, инкасирайки три поредни поражения, но това вече е минало, след като днес играчите на треньора Юли Радионов надиграха Черноморец у дома с 94:75 и записаха първата си победа през новата кампания.

Бургазлии започнаха вихрено и бързо поведоха с 4:8 след няколко успешни стрелби на Богдан Боев. Ямбол отвърна със серия от 6-0 за 10:8, а в оставащите по-малко от седем минути до края на първата част, двата тима на няколко пъти смениха лидерската позиция, преди все пак Ямбол да се оттегли с аванс от 24:22 след като новото попълнение Карон Джонсън реализира първите си точки с екипа на домакините за край на тази четвърт.

Оспорваната надпревара продължи и с началото на втория период, но Ямбол постепенно взе нещата в свои ръце и успя да се откъсне на седем точки от бургазлии - 35:28 пет минути преди почивката. Черноморец не се даде лесно и отново настигна съперника, благодарение на силната игра на Боев и Илия Милутинович, които съкратиха изоставането на своя тим до 35:3. Играчите на Юли Радионов обаче завършиха полувремето силно и поведоха с 45:40 след 20 минути.

През третата четвърт Тони Бърнас и Тайлър Лейзър се разиграха, като именно след две поредни тройки и асистенция на американския гард Ямбол поведе с 60:50. В последствие разликата нарасна до 68:54, а след 30 минути тя бе 68:58.

В оставащите 10 минути домакините тотално обезличиха съперника и за радост на феновете по трибуните в зала "Диана" стигнаха до така чаканата първа победа - 94:75, слагайки край на серията от три поредни загуби.

Цялата стартова петица на домакините завърши с двуцифрен актив, като най-много вкара Тони Бърнас - 20, а освен това той оформи своя "дабъл-дабъл" с 13 борби. Станислав Говедаров реализира 14 точки, а Карон Джонсън дебютира с 11.

Дуото Богдан Боев - Любен Пасков реализира повече от половината точки за своя отбор. Боев наниза 22, а Пасков добави 18 и 10 борби. Дебют за "акулите" направи Деян Биелич, който вкара 3 точки.

ЯМБОЛ - ЧЕРНОМОРЕЦ 94:75 (24:22, 21:18, 23:18, 26:17)

ЯМБОЛ: Тайлър Лейзър 12, Станислав Говедаров 14, Тони Бърнас 20, Стоян Петков 10, Костадин Маршавелски 12 (Карон Джонсън 11, Милен Костов, Стойо Чолаков 4, Стилиян Иванов, Иван Тенев 11, Андрей Иванов)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Александър Дяковски 3, Богдан Боев 22, Константин Коев 10, Любен Пасков 18, Илия Милутинович 18 (Димитър Рошманов 7, Деян Биелич 3)