Попето наказа тима на Ники Костов и поведе Кубан към 1/4-финалите (видео)

Капитанът на българския национален отбор Ивелин Попов отбеляза първия гол за разгромната победа на Кубан с 3:0 над вторидивизионния Тосно в среща от осминафиналите в турнира за Купата на Русия. Попето откри резултата в 26-ата минута след добро центриране на Секу Олисе. Бившият нападател на Литекс остана на терена до 68-ата минута, когато беше заменен от Владислав Игнатиев.

Гостите, които са водени от българския специалист Николай Костов, се опитаха да затруднят по-класния си съперник, но след гола на Попов съпротивата им рухна. В 32-ата минута Ибрахима Балде направи 2:0 след дълъг пас на Шарл каборе, а отново той заби третото попадение във вратата на Нукри Ревишвили в 35-ата минута, този път след асистенция на Олисе.

През второто полувреме домакините намалиха темпото и нови голове не паднаха.

На четвъртфиналите съперник на Кубан ще е победителят от мача между Мордовия и Шинник.

КУБАН - ТОСНО 3:0
1:0 Попов (26)
2:0 Балде (32)
3:0 Балде (35)