ЦСКА (Москва) и Георги Миланов са на 1/4-финал за Купата на Русия (видео)

ЦСКА (Москва) се класира за 1/4-финалите за Купата на Русия, след като победи с 2:0 Торпедо (Москва). Двубоят се игра на стадион "Труд" в Подолск заради наказание на "армейците". И двете попадения, реализирани от Константин Базелюк (12') и Алан Дзагоев (39'), паднаха преди почивката.

Българският национал Георги Миланов започна като титуляр за ЦСКА и остана на терена до 64-ата минута, когато бе заменен от Еременко. Той имаше съществен принос за първия гол, след като проби добре по левия фланг и върна топката по земя в наказателното поле. Там Тошич стреля, но неговият изстрел бе блокиран, след което топката стигна до Базелюк, който я прати във вратата. В 39-ата минута Дзагоев завърши бърза атаката на "армейците", оформяйки крайното 2:0. В самия край Базелюк можеше да оформи класиката, но негов удар срещна гредата. Подобен малшанс имаха и гостите в самото начало на мача след шут на Мирзов.

В следващата фаза ЦСКА (Москва) ще срещне победителя от сблъсъка между Краснодар и Криля Советов, които играят утре.

ЦСКА (Москва) - Торпедо (Москва) 2:0

1:0 Базелюк (12')
2:0 Дзагоев (39')